Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Nivå Gymnastikforening har netop indgået en samarbejdsaftale med Kokkedal Skole. I januar modtog foreningen midler fra Kulturministeriet til opstart af skolesamarbejdet. Og herfra har det så taget fart. Samarbejdet starter i uge 6 og fortsætter frem til påskeferien og igen fra efterårsferien og frem til jul. Aktivitetskoordinator Suna Thorup Prendergast skal sammen med idrætslærerne på Kokkedal Skole varetage undervisningen af eleverne. For eleverne på Kokkedal Skole betyder det, at de får en helt unik mulighed for bevægelse i Holmegårdshallens mange redskaber, og for Nivå Gymnastikforening betyder det, at redskaberne kan stå fremme og ikke tages frem og tilbage.
 
Vi glæder os til et godt samarbejde!