Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Cecilie Bentsen er i år kåret til årets medlem i foreningen. Cecilie er først og fremmest meget positiv og målrettet som person. Hun er en god rollemodel for alle gymnaster og gør meget ud af at lære fra sig - både til sine egne gymnaster men også til sine holdkammerater og kollegaer. Hun er ‘one of a kind’ og meget værdsat gymnast og træner hos os.

Vidste du at Cecilie for nylig er nævnt i podcasten “DM 2021 TeamGym Allstars”? Cecilie blev sammen med to andre gymnaster fra TGN udnævnt som DM All Stars. Det er vi mega stolte af og er endnu et bevis på, at hun er hamrende dygtig.

Tøv derfor ikke med at stikke Cecilie en highfive eller et skulderklap næste gang du ser hende i hallen.

Cecilie_Bentsen.png