Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Kære medlemmer

 

I disse dage hustandsomdeles denne flyer i hele Fredensborg Kommune. Vi håber at modtage nogle flere donationer (skattefradragsberettigede, så skynd dig at donere i dette skatteår) og samtidig få skabt noget omtale om projektet ”Gymnastikkens Hus”.

 

Arbejdsgruppen bag Gymnastikkens Hus er ligeledes klar med en ny infofolder. Den indeholder bl.a. mere specifik information om mulighederne og behovet ved en udvidelse af Holmegårdshallen i Kokkedal. Kig gerne på det materiale vi har udarbejdet og tal med familie og venner om det. Vi vil gerne have udbredt kendskabet til Gymnastikkens Hus.

Infofolderen kan findes her: infofolder

 

I denne juletid samles familie og venner for at feste og hygge. Der bliver ved disse festlige anledninger købt sodavand til børnene og måske en dåseøl til de voksne. Husk vi indsamler pantflasker og -dåser til støtte for vores projekt og at disse kan afleveres i Holmegårdshallen i Kokkedal.

 

I ønskes alle en glædelig jul!