Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /customers/a/a/7/ng-gymnastik.dk/httpd.www/libraries/cms/application/cms.php on line 464

Holdet starter i uge 2 og har 10 undervisningsgange. Der er ferie i uge 7+8, så holdets sidste undervisningsgang er i uge 13.

Undervisningen foregår mandage kl. 18.00-18.55 i Holmegårdshallen sal 2.

ZUMBA Fitness® er for ALLE. Tykke som tynde, høje som lave, unge som gamle. Gå ikke klip af denne motionsform, der har taget danskerne med storm. Vi danser til lækre latinamerikanske rytmer. Der bliver garanti for at få svinget med hofterne, sved på panden og ikke mindst smil på læben. Det er ikke unden grund, at bliver det kaldt motion i forklædning.

Prisen er 300 kr. for alle 10 gange.

Maksimalt 40 deltagere på holdet og der er en minimumsalder på 13 år.

Instruktør: Pernille Juul, Certified Zumba-, Zumbatoning & ZumbAtomic-instructor, mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tlf. 24866642

For tilmelding send en mail til This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  og This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Holdnummer: 20